در پی انتشار تصاویر حیوان آزاری که در آن شخصی که بوسیله خودروی خود اقدام به بستن یک قلاده سگ و کشیدن آن در جاده کرده بود، اداره محیط زیست شهرستان شفت اقدام به تشکیل پرونده حقوقی علیه وی کرد.

به گزارش ایلنا از رشت، زمانی رئیس اداره محیط زیست شفت در این خصوص گفت: پس از انتشار تصاویری در فضای مجازی از شخصی که با خودرو اقدام به حیوان آزاری کرده و باعث جریحه دار شدن احساسات حامیان محیط زیست و تشویش اذهان عمومی شد، بلافاصله اداره محیط زیست شف علیه این فرد اقدام حقوقی انجام داد.

وی افزود : این اداره با هرگونه خشونت علیه حیوانات و حیوان آزاری برخورد می‌کند و از عموم مردم بویژه علاقمندان به محیط زیست درخواست می‌شود در صورت مشاهده هرگونه حیوان آزاری مراتب را به اداره محیط زیست شهرستان اطلاع دهند.

اسفندماه سال گذشته بود انتشار فیلم کشیدن شدن یک قلاده سگ توسط فردی از اهل شهرستان شفت به وسیله ماشین موجبات نگرانی و جریحه دار شدن احساساتحامیان محیط زیست و تشویش اذهان عمومی شد که البته با اقدامات به موقع و برخورد قاطعاداره محیط زیست شهرستان، فرد خاطی شناسایی و با ارجاع پرونده به مراجع قضایی حکم وی نیز صادر شد که تا حدودی اذهان عمومی آرام گرفت. اما روز گذشته انتشار دوباره فیلمی در فضای مجازی سبب تکرار دوباره این نگرانی‌ها برای دوستداران حیوانات در استان گیلان شده است.

در این فیلم که  در شبکه‌های مجازی استان دست به دست می شود فردی اهل یکی از روستاهای شفت یک قلاده سگ را به وسیله یک دستگاه پژو بر روی سطح خیابان می کشد که شنیدن ناله‌های این حیوان خاطر هر بیننده‌ای را آزرده می کند.

Go to top